Říjen 2010

Dinosaurus roku 2010 : Kolo 2

31. října 2010 v 8:34 | vendac
Jak jistě víte do dalšího kola postoupilo 5 soutěžících a to:

1.Deinonychus
Deinonychus č.1
2. Carnotaurus
Carnotaurus č.2
3.Amargasaurus
Amargasaurus č.3
4. Allosaurus
Allosaurus č.4
5. Centrosaurus
Centrosaurus č.5
Tak a těd něco o hlasování. Hlasy se tentokrát nedávají prostřednictvím ankety ale zpráv. Někdo si možná všiml že pod rubrikamy je políčko s nápisem

Zpráva autorovi

Napište do políčka "Text zprávy" číslo dinosaura  (do kolonky Od: můžete napsat jen třeba tečku)
a klikněte na ODESLAT. To dobré na tom je že můžete hlas poslat třeba stokrát nebo poslat hlas dvoum (a více) dinosaurům. Posílejte do  6.11.2010.

Váš
Vendac

Obrázek týdne 17.-22.10. 2010 - 23-29.10.2010

31. října 2010 v 8:08 | vendac |  Obrázky týdne
Omlouvám se, ale na delší dobu jsem zapoměl na obrázky týdne. Proto dnes budou dva.

Cynognathus
POPIS OBRÁZKU: Cynognathus v zajímavé pozici s otevřenou tlamou

a
Ouranosauři
POPIS OBRÁZKU: Ouranosauři běžící po pouštiGalerie- Placodus

29. října 2010 v 9:34 | vendac |  Dinosauři
Placodus
Placodus 2
Placodus 3
Placodus 4
Placodusové
Placodusova kostra

Ukončení soutěžě

25. října 2010 v 7:37 | vendac
Takže dnes ukončiji soutěž. Do dalšího kola se nedostal akorát Stegosaurus s 0 hlasy.Příští kolo je v neděli!
Stegosaurus - Vypadlí č.1

Deinonychus25 % (0 Hlasy)25 %3 Hlasy
Carnotaurus16 % (0 Hlasy)16 %2 Hlasy
Amagarosaurus33 % (0 Hlasy)33 %4 Hlasy
Stegosaurus0 % (0 Hlasy)0 %0 Hlasy
Allosaurus16 % (0 Hlasy)16 %2 Hlasy
Centrosaurus8 % (0 Hlas)8 %1 Hlas

Placerias

22. října 2010 v 14:17 | vendac |  Popisy ostatní pravěkých zvířat
Placerias byl savcotvárný plaz, to znamená že se z něj mohly vyvinout savci.Někteří lidé, kteří jsou v dinosaurech takřečeno "laik" si myslí že to byl dinosaurus. To je ovšem omyl, poněvadž Placerias patří do třídy Synapsida. Žil v Triasu a byl největší býložravec doby i když dosahoval jen asi tři a půl metru. Dosud jsou známy tři druhy: Gigas,Gigus a Hesternus. I přes svůj děsivý zjev to byl býložravec,který se shlukoval do stád. V triasu ještě nebyla tráva ale jen keře apod., potřeboval Placerias tedy k jejich ukosnutí velký zobák. V jeho době žilo hodně nepřátel jako například Postosuchus a tak potřeboval Placerias nějakou ochranu. Tou ochranou byly dva kly na stranách zobanu.
Placerias podle BBC
Placerias vs. Postosuchus

Kde ho můžeme vidět ?

  • V seriálu "Putování s dinosaury" v prvním díle

Ceratopsidi 3/4

18. října 2010 v 17:11 | vendac |  Seriály

STYRACOSAURUS ALBERTENSIS

Délka: 5,5 m
Váha: Asi 3 tuny
Rok objevení: 1913
Poznámka: Jeho jméno znamená Ještěr s bodci
Styracosaurus se připravuje k boji


CENTROSAURUS

Délka: Až 6 m
Váha: Asi 3 tuny
Rok objevení: 1904
Poznámka: Samci měli delší límec a roh než samice
Centrosaurus stojí na zadníchMONTANOCERATOPS

Délka: Asi 3 m
Váha: Asi půl tuny
Rok objevení: 1951
Poznámka: Měl hodně malý roh
Montanoceratops

Emalantuka

15. října 2010 v 12:53 | vendac |  Obludy
V Kongu se podle domorodců vyskytuje tvor který má velký roh.Tímto rohem prý párá oběti, nejčastěji slony, nebo nosorožce, ale nikdy je nesní. Je to býložravec, tedy aspoň podle místních obyvatelů. Na svojí krvelačnost je ale docela malý. Tento popis by docela odpovídal popisu nosorožce- až na jednu věc.Emalantuka má totiž plazý ocas. Vyskytla se tu tedy otázka: Je Emalantuka přeživším ceratopsidem ?  Jestli ano, popisu nejvíc vyhovuje druh Monoclonius nebo Centrosaurus. Jo a ještě jedna věc- Emalantuka znamená zabiják slonů.

Obrázek týdne 10.-16.10.2010

12. října 2010 v 15:28 | vendac |  Obrázky týdne
Tylosaurus
POPIS OBRÁZKU: Tylosaurus žere nějakou mořskou želvu.

Dinosaurus roku 2010:Kolo 1

12. října 2010 v 15:26 | vendac

No,a už nám tu zbylo "jen" 6 soutěžících.Vy budete mít možnost hlasovat.Omlovám se že se soutěž zpozdila o dva dny.Hlasuje se takto:dinosaurus,který bude mít nejmenší počet bodů vypadne. Když budou mít dva dinosauři ejmíň bodů ze všech bude tzv. přestřelka. Soutěž platí do 31.10.2010. A zde už jsou šťastní soutěžící:              P.S.: První kolo se hlasuje v tomto článku!
1.Denonychus
Deinonychus-soutěžící č.1
2.Carnotaurus
Carnotaurus-soutěžící č.2
3. Amagarasaurus
Amargasaurus- soutěžící č.3
4.Stegosaurus
Stegosaurus - soutěžící č. 4
5. Allosaurus
Allosaurus- soutěžící č.5
6. Centrosaurus
Centrosaurus - soutěžící č.6

Tricratops na toulkách 8/30

11. října 2010 v 17:09 | vendac |  Na toulkách
Křikloun dospíval.Se svými třemi kamarády pořád něco vymýšlely.Od té doby, když byl vůdce stáda skoro smrtelně zraněn raptory, byl slabý a zdržoval se po stranách.A jednou přišel na nápad stát se vůdcem stáda. Křikloun se rozhodl svést s dočasným vůdcem boj. Jednoho dne zkusil Křikloun vyzvat vůdce stáda na souboj. Chtěl bojovně zakřičet a tak se vzepřal na chvíly na zadní,aby si ho všichni všimly.Jenže Křikloun správně neodhadl svojí rovnováhu a skutálel se rovnou dolů po srázu k řece. Dole se pásl jeden starý agresivní Styracosaurus a Křikloun do něj narazil.Nastal tedy opravdu boj,jenže ne se seschlým,téměř mrtvým staříkem,nýbrž s agresivným energetickým styracosaurem.
Styracosaurus se připravuje k boji
Boj trval hodiny a hodiny.Jednou ale měl konec...K oboum bojujícím dinosaurům se přikradl deinosuchus číhající v jezeru.Zakousl se do styracosaura a stáhl ho do vody.Křikoun se strachem utíkal pryč, ale narazil do kamene.Ten se vylomil a spadl na zem.Za kamenem byla díra.Křikloun do ní zvědavě vlezl.Šel a šel a dorazil na plácek.Na plácku byl vůdce stáda.Bojovně zavrčel.Chtěl
vyzvat Křiklouna na souboj.Aspoň tak to chápal Křikloun.Odněkud vylezl zbytek stáda.A začal boj.A nebyl to jen ledajký souboj.V sázce bylo vůdcovství stáda,čest a uznání.Boj trval dlouho. Křikloun byl slavý už z minulého zápasu.A pak...Křikloun se rozeběhl a narazil do Vůdce stáda.
Křiklounův roh se mu zabořil hluboko do plece.Potom padl, už ne vůdce stáda, mrtvý k zemy. Všichni torosauři se radovaly a vítaly svého nového vůdce.

Dinopark Kleinwelka

10. října 2010 v 19:33 | vendac |  Dinoparky
Dinopark Kleinwelka je Německý dinopark.Je v něm asi 200 dinosaurů,rozděleních do tří částí.Nejsou zde jen dinosauři,ale i zvířata před nimy i po nich.Mimo jiné je zde taky model který ukazuje jak by asi dinosauři vypadaly dnes.
Saur1
Mamut

Obrázek týdne 3.-9.10.2010

6. října 2010 v 19:21 | vendac |  Obrázky týdne
Parasaurolophus
POPIS OBRÁZKU:Parasaurolophus se prochází noční krajinou...

Protoceratops- ceratopsid z Mongolska a Číny

4. října 2010 v 17:41 | vendac |  Popisky dinosaurů
Protoceratops je malý ceratopsid z období svrchní křídy,který žil v Mongolsku a v Číně. Nejvíce exemplářů bylo nalezeno v slavné poušti Gobi,kde zápasil o život s velociraptorem. V roce 1971 byly dokonce nalezeni kosry obou bojujících dinosaurů.Ale zpátky k Protoceratopsovi.V roce 1923 ho objevil Americký palentolog Roy Chapman Andrews,který mimo jiné objevil i Oviraptora,Pinacosaura,Velociraptora a Saurornithoidestese. Protoceratopsovi se kvůli jeho velikostiněkdy přezdívá "Křídová ovce".Triceratops na toulkách 7/30

2. října 2010 v 7:52 | vendac |  Na toulkách
Tom si zasténal. Najednou se k němu naklonil Křikloun. Tom se mu zakousnul do límce. Křikloun se zapřel aby ho vytáhl. To už byli Deinonychové uprostřed jezera. Fred zakřičel. Za ocas ho táhl další Deinonych který vylezl ze křovin. Zelenáč, Křikloun a Tom (který už byl nahoře), se rozeběhli na pomoc kamarádovi, jenže to přesně raptoři chtěli. Obklíčili je ze všech stran. Tu na Deinonychy prolétl nějaký pterosaurus. Celá smečka po něm začala skákat. 4 malí dinosauříci vystrašeně běželi ke stádu. Asi za půl hodiny se dostali pryč. U stáda se zastavili. Všichni čtyři se rozoběhli do všech stran a schovali se za nějaké dospělé. Těm sice cesta trvala půl hodiny,
ale chůzí. A raptoři za nimy běželi...
Deinonychové loví pterosaura
Asi za 10 minut byli Deinonychové u nich. Boužel si neuvědomili že u mláďat bude i stádo. Udělali dva kroky zpět, jako že půjdou pryč. Ale nic naplat. Vůdce stáda vyrazil.Vyrazilo také jakésy mimino. Zbyla z něj jenom půlka. To ještě víc namíchlo vůdce stáda. Zaútočil na ně. Kůže a jejich kousky létaly kolem. Jednomu se podařilo utéct. Zakousnul se vůdci do plece. "Uíííááá". Asi nějak tak zasténal. Potom,jakoby posměšně,Deinonych zavýsknul a odběhl do křovin. Křikloun vylezl.
Vůdce stáda vipadal jako kdyby zkameňel.Křikloun do něj rýpal,ale marně. Vůbec s ním nepohnul.
Od té doby nenáviděl raptory z celého svého srdce.

POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ...

V příštím díle už bude Křikloun druhá věková kategorie!