Listopad 2012

Dinosaurus roku 2011-Finále

24. listopadu 2012 v 7:23 | vendac
Tak a už je tu finále! Můžete hlasovat buď pro Deinonycha, kterého přihlásil Deinonych, nebo pro Liopleurodona, kterého přihlásil Mata. Je to jen na vás kdo vyraje celou soutěž Dinosuaurus roku 2011? Hlasovat můžete do příští soboty.

Vendac

Triceratops na toulkách 15/30

18. listopadu 2012 v 8:16 | vendac |  Na toulkách
Zelenáč se probudil. Lěžel na břehu nějaké řeky a do poloviny těla ho omývala voda. Postavil se na nohy a rozhlédl se kolem. Na těle měl spoustu škrábanců a vedle něj ležel Tom. Ten se snažil vstát, ale hned spadnul. Měl zlomenou přední končetinu. Dinosauři s takovým zraněním jsou snadným terčem pro predátory, jak ve stádě, tak osamoceně. Zelenáč sice nevěděl co se děje, ale začal do Toma šťouchat, aby se postavil. Po pár hodinách se nakonec Tomovi přece jen podařilo vstát, ale pohyboval se velice kulhavě a pomalu. Mezitím Křikloun a Jenny blodili lesem. Procházeli sem a tam, ale stádo vůbec nemohli najít. Po chvíli bloumání Křikloun zakopl o nějakou věc a s hlasitým žuchnutím spadl na zem. Zakňučel a podíval se na předmět o který zakopl. Hned za ním Přiběhla Jenny. Dívali se na to. Byla to část mršiny tyrannosaura, kterého zabil Fred. Ti dva ceratopsidi nebyli sice tak chytř, aby mohli přemýšlet, ale věděli že když je tu maso přiláká to dravce. Proto utíkali rychle pryč. Ani nevěděli že je tu jezero, kde Fred potkal ankyosaura Tlusťocha a kde se nyní nacházejí Zelenáč a Tom.
Zelenáč u jezera
Křikloun šel opatrně dál, až narazil na strmý sráz. Pokusel se ho sejít, ale uklouznul a řítil se dolů. Bouchal se o kameny a vřeštěl. Jenny se tedy rozběhla za ním. Ale jak se dalo čekat taky uklouzla a oba dva ůetěli rovnou dolů do řeky. Byla to řeka, která vedla z místa kde je torosauří stádo do jezera kam doplavali Tom a Zelenáč. Křikloun si řeku pamatoval ale nevěděl, kterou stranou je to k stádu. Nakonec se rozhodl jít na pravo a Jenny ho jako ocásek následovala. Mezitím Zelenáč a Tom ušli jen pár metrů. Prakticky byli ještě pořád na břehu. Zelenáč se vždy rozběhl, ale pak se zase vrátil k Tomovi, který nechodil zrovna rychle. Najednou však zašustilo listí v křoví. Oba dva torosauři vyjekli hrůzou. Vypadalo to, že se k nim blíží obrovský T-rex! Zelenáč to nevydržel a rozběhl se na opačnou stranu do lesa. Tom pochopitelně utéct nemohl a tak aspoň zkusil odšourat se trochu dál. Najednou se křoví rozevřelo a ... Jejich strach byl zbytečný. Z lesa vyšel Křikloun a Jenny kteří šli špatnou cestou. U řeky ovšem zůstal jen Tom. Zelenáč byl hluboko v lese. Jenny i Křikloun se k tomovi hned rozeběhli a vítali se s ním. Hned pak ale uslyšeli něco svištět nad jejich hlavami. Bylo to hejno Quetzalcoatlů.

Ubrání se tři ceratopsidi Quetzalcoatlům? A vrátí se zpět ke stádu? A co se stane se Zelenáčem?
POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ...

Dinosaurus roku 2011-Kdo vypadl?

17. listopadu 2012 v 8:03 | vendac
Probíhající anketa je uzavřena další hlasy neplatí. Kdo tedy vypadl? Toto jsou výsledky, ze kterých je patrné, že to byl Amargasaurus:

Kdo postupuje?
Amargasaurus11.1% (1)
Deinonychus44.4% (4)
Liopleurodon44.4% (4)

Který ze dvou zbývajících vyhraje soutěž? Hlasovat budete moct od úterý do neděle.
Vendac

Issie

16. listopadu 2012 v 18:13 | vendac |  Obludy
Od jezera Ikeda v Japonsku je hlášeno pozorování tvora, jehož popis je podobný jako popis známější obludy, Loch Nesské příšery. Podle svědku má prý až 30 metrů, na hladině jsou vidět hrby které se vynoří a potom opět zanoří a má 4 rohovité ploutve. To přivedlo lidi k domněnce, že je Issie (stejně jako Nessie) přežívající elesmosaurus (který v Japonsku žil a dosahoval poloviční délky 15 metrů). Odborníci ale mají názor že se jedná jen o pár klád vedle sebe, nebo o nějakou velkou rybu. Zdokumentovat Issie se povedlo jen dvakrát. Poprvé jí v roce 1978 vyfotografoval "Mr. Matsubara" a podruhé natočil návštěník Ikdey 30 metrů doluhého živočicha ve vodě.

Ceratopsidí soutěž-Výsledky

15. listopadu 2012 v 20:10 | vendac |  Soutěže
S poněkud značným zpožděním tu mám výsledky Ceratopsií soutěže: Mata (Kryptoraptor) a Deinonych se dělí o první místo se šestnácti body a na druhém místě se umístil Forusrakos se šesti body. Třetí místo není, protože se víc lidí nepřihlásilo. Zde jsou diplomy:

Kryptoraptor
Deinonych
Forusrakos

Vendac

Dinosaurus roku 2011-Kdo postoupuje do finále?

14. listopadu 2012 v 19:25 | vendac
Asi vás překvapí, proč ještě píšu na blog když jsem ho zrušil. No, asi proto že když se vrátím domů že se čas od času začnu trochu nudit a tak tu zabíjím čas. Ale k věci. Rozhodli jste že do tohoto kola nepostupuje Dodo. Zůstali tu tedy tito soutěžící:

Amargasaurus
Deinonychus
Liopleurodon
Kteří z nich budou finalisti? Hlasujte do 17.11.2012.