Prosinec 2012

Triceratops na toulkách 16/30

15. prosince 2012 v 7:38 | vendac |  Na toulkách
Všichni tři ceratopsidi byli velice vyděšení. Quetzalcoatly však nezajímal Křikloun a Jenny. Přilákal je pach Tomovi krve. Byli to mrchožrouti. První z nich se snažil zahnat Křiklouna. Ten vzpíral a snažil do ptakoještěra bořit své rohy. Quetzalcoatly už přece jednou porazil. Ale tihle byli příliš velcí. Zahnali ho a pustili se na Toma. Ten už se ani neudržel na nohou a spadl. Všichni tři na něj naletěli když v tom se Tom otočil a šplouchnul do vody. V té se pohyboval trochu lépe. Unikal Quetzalcoatlům až to vzdali a odletěli si hledat snadnější kořist. Tom se opět pomalu došoural na břeh. Jenny a Křikloun k němu přiběhli a začali do něj šťouchat. Nakonec se jim podařlo chvíli s nim jít. Nakonec se mu povedlo kulhat tak aby na nohu co nejméně došlapoval a mohl samostatně ale velmi pomalu. Všichni tři se nakonec vydali podlél řeky, která vedla z jezera ke stádu. Mezitím Zelenáč bloumal lesem. Někdy z něčeho uždíbl, jindy se něčeho napil ale nevyhovovalo mu to tam. Věděl že tu jsou dravci, a že sám nemá skoro žádnou šanci.
Chodil pořád dokolečka a asi se ztratil. Zkusil zavolat stádo dlouhým výkřikem. Nikdo však nepřišel. Nikdo něměl šanci ho slyšet. No,možná... Jenny, Křikloun a Tom daleko za sebou uslyšel výkřik. Zněl jako by chtěl někoho zavolat stádo. Křikloun a Jenny se tam rozběhli. Tom to zkusil taky, jenže zakopl a spadl do nějakého humusu. Rozhodl se počkat až se ostatní vrátí. Zelenáč slyšel odpověď. A pak uviděl jak se z lesa vynořují dvě ceratopsidí postavy. Hned poznal Křiklouna i Jenny. Taky se k nim rozběhl a uvítal se s nimi. Když už byli všichni spolu, rozhodli se vrátit se k Tomovi. Když ho však uviděli, jen ležel na zemi a sípal. Rána se mu infikovala.

Podaří se Tomovi přežít? Vráti se všichni ke stádu? Najdou cestu podél jezera? Nesžere je něco?
POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ...

Dinosaurus roku 2011-Vítěz

2. prosince 2012 v 7:24 | vendac |  Soutěže
Tak a už tu jsou výsledky! S rozdílem jednoho bodu vyhrává Deinonychus. Ten měl 3 body a liopleurodon jen 2. Deinonycha přihlásil Deinonych, za což dostává diplom.