Srpen 2013

Dinosaurus roku 2012 - Vyhodnocení prvního kola

21. srpna 2013 v 9:07 | vendac |  Soutěže
Poněkud opozděně se hlásím na blog,
Omlouvám se že jsem zapoměl na soutěž, protože jsem v Krkonošších a chodíme na tůry, takže jsem na blog moc nemyslel. Ale zpět k soutěži. V anketě, kde jste hlasovali pro dinosaura, který měl vypadnout jste zvolili Mei Longa, který měl 5 hlasů. Hned po něm byl s jedním hlasem Phuwiangosaurus. Hlasovat můžete od zítřejšího dne.

Omluva

11. srpna 2013 v 9:03 | vendac |  Ostatní
Bohužel musím na rýden odjet, tudíž se vrátím až kolem 17. - 18. Tyto dny také ukončím hlasování v soutěži Dinosaurus roku 2012. To víte, prázdniny :-) Děkuji za pochopení,
Vendac

Dinosaurus roku 2012 - První kolo

8. srpna 2013 v 13:40 | vendac |  Soutěže
Dobrý den,
bohužel se i po prodloužení do této soutěže přihlásil pouze HAAS, a já chci tento rok ještě dohnat Dinosaura roku 2013, bohužel už prodlužovat přihlašování nebudu a přejdu rovnou k soutěži.
Hlasovat můžete pro tyto dinosaury:

1. Allosaurus Fragilis

2. Tianchisaurus Nedegoapeferima

3. Phuwiangosaurus Sirindhornae

4. Mei Long


Therizinosaurus - dinosaurus z Mongloska

5. srpna 2013 v 7:47 | vendac |  Popisky dinosaurů

THERIZINOSAURUS

Therezinosaurus (česky "Ještěr s kosou"), byl mongloský, kolem deseti metrů dlouhý dinosaurus, který je velmi zvláštní díky svým pařátům. Na svých dlouhých pažích měl tři až metrové drápy. Takto vybavený by klidně mohl být obrovský dravec, Therizinosaurus ale byl býložravec, který svých zbraní využíval pouze k obraně, nebo k získávání potravy (např. listy stromů). Byl mohutný a měl malý ocas a nohy - nepatřil mezi rychlé dinosaury. Je také velmi pravděbodobné že byl opeřený.
První co se z Therizinosaura našlo byly jeho drápy, které jeho objevitel pokládal za kusy krunýře želvy.

Dinosaurus roku 2012 - Prodloužení

5. srpna 2013 v 7:28 | vendac |  Ostatní
Protože měl Dinosaurus roku končit tento den, ale komentář zanechal jen jeden člověk, prodlužuji přihlašování do 8.8.2013. To je asi vše. Loučí se s vámi
Vendac

Ztracený svět : Jurský Park

4. srpna 2013 v 23:08 | vendac |  Filmy,seriály a dokumenty
"Ztracený svět : Jurský Park" je druhý film ze série filmu pojednávajících o "Jurském Parku" který byl založen milionářem Johnem Hammondem. Film byl natočen podle stejnojmené knihy Michaela Crichtona. Film má však s knihou společné snad jen pár hlavních postav a vozy ve kterých tým s Ianem Malcolmem jezdí (vím to, protože jsem tuto knihu dostal k Vánocům). Přesto podle mě není tento film špatný. Byl natočen roku 1997 Stevenem Spielbergem.

Hlavní postavou filmu je Ian Malcolm, který se o tom co zažil na ostrově rozhodně netají - ovšem valné ohlasy jeho proslovy nemají. Mezitím u ostrova Isla Sorna zaútočí na malou holčičku Procompsognathus a John Hammond si pozve Iana Malcolma do svého sídla. Tam Ian potká Hammondova synovce Petera Ludlowa, který převzal strýcovu společnost. Když přijde Ian k Hammondovi, ten mu vysvětlí že existovali dva ostrovy Isla Nublar a Isla Sorna. Na Nublaru byl park a byli zde dinosauři predstavováni kdežto na Sorně byli dinosauři "vytvářeni". Poté co byl Nublar vybomdardován, Sorna byla tzv. mimo provoz - nikdo už na ostrově nebyl a dinosauři byli ponecháni svému osudu. Proto na Sorně vzniklo prostředí kde dinosauři žili naprosto přirozeně. Když to Hammond zjistil, sestavil výzkumný tým, jehož účelem bylo nafilmovat dinosaury v jejich přirozeném prostředí. Do této skupiny zařadil Hammond následující lidi: Nick Van Owen, Eddie Carr, Sarah Hardingová a Ian Malcolm. Ian nejprve účast odmítne, ale když zjistí že na ostrov odjela jeho nastávající manželka Sarah přijme, ale jen proto že se vydává na "záchrannou akci". Když se připravuje na odjezd přijde za ním jeho dcera Kelly a stěžuje si že se jí jako otec nevěnuje. Kelly se poté rozhodne že chce jen na výpravu také, ale Malcolm jí to zakáže. Kelly ale vleze do karavanu a odjede na výpravu také. Na ostrově půjdou najít Sarah což se jim u stáda Stegosaurů povede. Při focení stegosauřího mláděte ale Sarah rozruší jeho rodiče a ti na ní zaútočí. Všichni utečou zpět k vozům a Ian ucítí kouř. Myslí si že něco hoří, ale zjistí že je to Kelly která připálila oběd co se pokusila uvařit. Malcolm se na ni naštve ale Sarah se ji zastane. Poté ale všichni uvidí, že k ostrovu se blíží vrtulníky Ingenu. Synovec Johna Hammonda Peter Ludlow sem vyslal jiný tým který měl odchitit dinosaury a převést je do San Diega, kde schtěl Ludlow vybudovat menší městský dinosauří park - vše se ale pokazí a pravé dobrodružství teprve začíná.

Postavy:
Ian Malcolm
Sarah Hardingová
Kelly Curtisová
Nick Van Owen
Eddie Carr (sežrán tyrannosaury)
Peter Ludlow (sežrán Tyrannosaury)
Roland Tembo
Dieter Stark (zabit Procompsognathusy)
John Hammond
Robert Burke (sežrán T-Rexem)
Ajay Sidhu (zabit raptorem)
Carter (rozšlápnut T-Rexem)

Zvířata:
Tyrannosaurus
Procompsognathus
Velociraptor
Parasaurolophus
Pachycephalosaurus
Gallimimus
Stegosaurus
Triceratops
Mamenchisaurus

Moje hodnocení 4/5

Tomu se říká udělat si dojem

Koukej kdo přišel na večeři!

Nejhorší chyba v jejich životě

Dinosaurus roku 2012 - Instrukce

2. srpna 2013 v 10:34 | vendac |  Soutěže
Dobrý den,
omlouvám se že jsem poněkud delší dobu nepsal na blog. Ale nyní snad budu na blog psát trochu častěji.
Takže, dnes začíná s větším opožděním dinosaurus roku 2012. Snad se mi podaří dohnat tento rok to co jsem zameškal a snad stihnu i dinosaura roku 2013.Soutěž spočívá v tom, že přihlásíte nějaké pravěké zvíře (nemusí to být nutně dinosaurus) a poté se pro ně hlasuje, až zbyde jen jediný vítež. Uživatel který jej přihlásil dostane diplom a vítězný tvor bude zvěčněn v rubrice Dinosaurus roku. Toto přihlašování skončí 5.8.2013
Jak přihlásit dinosara?
Do komentáře napište 4 své oblíbené pravěké tvory a uvidíte zda vyhrají. Příklad:

4 vendac vendac | 2. srpna 2013 v 10:34 | Reagovat
1.Microraptor
2.Barosaurus
3.Centrosaurus
4.Dicynodon
Ale nezapomeňte že můžete své oblíbence přihlásit soutěž jen jednou!
Po dlouhé době se s vámi loučí
Vendac