Prosinec 2013

Veselé Vánoce!

24. prosince 2013 v 8:36 | vendac |  Ostatní
Už dnes večer je Štědrý večer, takže bych Vám všem chtěl popřát šťastné a veselé Vánoce, spoustu dárků, těstí, pohody, a ať vám bramborový salát nesežere Edmontonia! :-)
Váš Vendac

Dinosaurus roku 2012 - Phuwiangosaurus

23. prosince 2013 v 8:50 | vendac |  Dinosauři roku
Tento ročník Dinosaura Roku vyhrál Phuwiangosaurus. Žil ve spodní křídě, a měřil až kolem 27 metrů. Byl to velký mírumilovný sauropod. Žil na území dnešního Thajska . Popsali ho Buffetaut, Martin a Suteethorn v roce 1994.

Dinosaurus roku 2012 - Vítěz

23. prosince 2013 v 8:35 | vendac
Ve finále dostal Phuwiangosaurus dva hlasy, přičemž Tianchisaurus jen jeden! Což znamená že Dinosaurem roku 2012 se stává Phuwiangosaurus kterého přihlásil HAAS!

Dinosaurus roku 2012 - Finále

15. prosince 2013 v 8:23 | vendac
Při minulém hlasování vypadl Allosaurus a zbyli jen:
Tianchisaurus
a Phuwiangosaurus

Kterého z nich tedy necháte vyhrát? Hlasujte do 22.12!

Triceratops na toulkách 17/30

1. prosince 2013 v 8:40 | vendac |  Na toulkách
Fred se probudil. Ležel na špinavém měkkém bahně. Znal to tu. Bylo to zde jen pár kroků od hnízda jeho stáda. Postavil se tedy a vydal se cestou k hnízdu. Prohlížel si svá zranění. Byl jen trochu pokousaný od Tyrannosauřch zubů, ale nic vážného. Pravděpodobně při útěku updal a omdlel. Konečně dorazil k hnízdu. Kdyby mohl, nevěřil by svým očím. Celé stádo bylo mrtvé. Pokosaná torosauří těla ležela všude. Vedle nich byli mrtví dva tyrannosauři. Fred byl zmatený. Zkoušel zavolat sv stádo, kdyby někdo přežil, ale žádná odpověď. Fred se tedy rozběhl prašnou cestou při řece. Mezitím se Křikloun, Zelenáč a Jenny vraceli zpět k Tomovi. Ten měl ve své otevřené zlomenině nějakou špínu. Pokusil se zvednout, ale nemohl. Křikloun a Zelenáč mu chtěli pomoct se zvednout, ale Tom nespolupracoval. Po četné námaze se Tomovi nakonec podařilo se zvednout. Nakonec i trochu začal chodit, a zkoušel se neopírat zlomené nohy. Křikloun věděl, že tom takhle dlouho v lese nepřežije. Všichni čtyři se potřebovali dostat k hnízdu. Křikloun tedy vybral cestu a doufal, že je všechny zavedde zpátky. Bohužel tato cesta vedla ještě hlouběji do lesa. Ceratopsidi putovali dlouho, šli dnem i nocí ale aniž by to věděli, vzdalovali se od hnízda dál a dál. Po dvou měsících putovaní přes bažiny, lesy, louky najednou Tom spadl na zem. Zelenáč se uslyšel žuchnutí a tak se otočil a začal překvapeně hýkat. Jenny a Křikloun se tedy také otočili a uviděli Toma ležet na zemi. Všichni tři do něj šťouchali zobákem, ale Tom nic. Kolem se začínali sbíhat menší dravci, a vyčkávali až tři ceratopsidi odejdou. Křikloun nedokázal příjmout fakt, že by jeho nejlepší přítel mohl zemřít. Stál nechápajíc u Toma a žalostně křičel. Jenny i Zelenáč opět přišli k Tomovi začali do něj opět šťouchat zobáky. Křikloun se podíval na Toma. Ležel na zemi, a z posledních sil pomalu sípal. Jenny a Zelenáč pochopili, že už svému kamarádovi nemůžou pomoct. Křiklon přišel k Tomovi blíže. Jeho kamarád přece nemůže zemřít. Tom se na Křiklouna podíval a pak naposledy vydechl. Tom byl mrtvý.
Mezitím, Fred nadále bloumal lesem. Byl zde již asi dva měsíce a stále nenašel cestu pryč. Jídla a vody tu sice měl dost, ale byl zoufalý. Procházel se sem a tam, ale nikde nenašel žádnou cestu. Všude byl neprostupný les. Ve svém plazím mozečku sice moc inteligence neměl, ale nakonec se mu nějaká ta cesta najít podařila. Vyšel tedy po ní a vypadalo to, že už po ní někdo šel. Vypdalo to, že se konečně dostane pryč z lesa.
Fred našel cestu
Smrákalo se. Jenny, Křikloun a Zelenáč už nemohli jít dále, a tak šli spát, vedle jejich mrtvého přítele. Jenny i Zelenáč usnuli brzo, protože byli cestou značně vysíleni. Křikloun zkoušel zůstat vzhůru, kdyby přišli dravci, ale nakonec také usnul. Když se ráno probudil, uviděl Tomovu mršinu už poněkud ožranou. Malí dravci se přez noc vrátili, aby se najedli. Křikloun šťouchnul do svých přátel a ti se probudili. Vyrazili tedy dál. Už jim ani tak nezáleželo najít jejich staré hnízdo, ale potřebovali nové útočiště. Najednou kolem nich značnou rychlostí proběhlo stádo Troodonů. Zelenáč otočil hlavu. Byl tam velký ankylosaurus bojující s velkým tyrannosaurem. Jakmile se otočili i Jenny s Křiklounem, Křikloun toho ankylosaura okamžitě poznal. Jenny se rozeběhla pryč, ale Zelenáč a Křikloun sledovali ten boj. Ankylosaurus Tlusťoch, se kterým Křikloun bojoval u jezera se napřáhl a trefil tytannosaura do břicha. Ten děsivě zařval a zkoušel ankylosaurovi prokousnout krk, ale ten se zbovu ohnal ocasem, tentokrát však netrefil. Tyrannosaurus do Tlusťocha silně strčil a poté se mu zakousl do břicha a způsobil mu velkou krvavou ránu. Po takové bolesti se Tlusťoch rozhodl souboj vzdát a utíkal dopředu kde byl Křikloun, Jenny a Zelená. Ti všichni se také rozeběhli, protože ankylosaura pronásledoval statný tyrannosauří samec.

Podaří se třem ceratopsidům utéct? Porazí Tlusťoch tyrannosaura? A dokáže najít Fred cestu ke svým přátelům?
POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ...

Dinosaurus roku 2012 : Druhé kolo

1. prosince 2013 v 6:13 | vendac |  Soutěže
V soutěži zbyli jen tři dinosauři! Koho necháte vypdnout? Hlasuje se do 7.12.
1. Allosaurus Fragilis

2. Tianchisaurus Nedegoapeferima

3. Phuwiangosaurus Sirindhornae